Як захистити наші м'язи від дефіциту магнію?

Магній відповідає за численні важливі функції в нашому організмі. В мітохондріях, магній бере участь у створенні енергії, необхідної для всіх процесів організму. Магній активує близько 600 ферментів у нашому організмі. Він гарантує, що гормони, такі як інсулін, зберігаються і звільняються. Він забезпечує зберігання і вироблення таких гормонів, як інсулін. Він бере участь у виробленні таких переносників нервових імпульсів, як серотонін, і захищає серцевий м'яз від перевантажень. Магній - важливий фактор збереження здоров'я кісток. Нарешті, разом з кальцієм магній забезпечує нормальну роботу м'язів.

ОГЛЯД ТЕМИ

Яка функція магнію в наших м'язах?

Збалансоване співвідношення рівнів магнію і кальцію - обов'язкова умова правильної роботи м'язів. У той час як кальцій відповідає за м'язову напругу, магній забезпечує м'язове розслаблення. Він регулює передачу імпульсів від нервів до м'язів, призупиняє безперервний приплив кальцію і забезпечує зниження нервової чутливості, що веде до бажаного розслаблення м'язів. Залежно від статево-вікової приналежності здоровій дорослий людині Німецьке товариство харчування рекомендує щодня приймати 300-400 мг магнію. При наявності дефіциту магнію в м'язах накопичується надмірна кількість кальцію, в результаті чого вони не можуть повністю розслабитися. Це веде до хворобливих судом.

Судоми та інші ознаки: симптоми дефіциту магнію

Навіть невеликий дефіцит магнію веде до зниження вироблення енергії в мітохондріях і сприяє розвитку неспецифічної втоми і підвищеної стомлюваності, яку не завжди безпосередньо пов'язують з дефіцитом магнію. Причина стає зрозуміліше при розвитку м'язових судом, особливо під час сну, коли рівень магнію знижується. Дефіцит магнію може викликати судоми литкових м'язів, пальців ніг і стопи.

Muskeln Füße

Крім того, дефіцит магнію може супроводжуватися розвитком аритмії, відчуття серцебиття, підвищенням артеріального тиску, оскільки серце - це, по суті, м'яз, робота якої залежить від регульованого напруги і розслаблення, а також від нормальної концентрації електролітів. Також до симптомів дефіциту магнію відносяться дрібні посмикування м'язів очей і куточків рота. Згідно з результатами останнього дослідження, прийом магнію може надавати сприятливий ефект для пацієнтів з синдромом неспокійних ніг. У жінок дефіцит магнію може призводити до посилення болю при менструації, а також викликати передчасні сутички під час вагітності. 

Хто особливо піддається ризику дефіциту магнію?

Дефіцит магнію розвивається при різкому підвищенні потреби в цьому мінералі, коли його вміст в звичайному раціоні харчування більше його не покриває. Це відбувається, наприклад, в період вагітності і годування грудьми, в умовах стресу, в літньому віці або при значній втраті води - в ситуаціях, коли з потом, сечею, блювотою або діареєю виводиться більша кількість магнію, ніж надходить. До ризику розвитку дефіциту магнію схильні пацієнти, які протягом тривалого періоду часу приймають певні лікарські препарати. Такі препарати зазвичай мають сечогінний ефект, що сприяє виведенню з організму більшої кількості магнію. Крім того, підвищена інтенсивність виведення магнію спостерігається у пацієнтів, які отримують хіміотерапію цитостатичними препаратами або приймають кортикостероїди. Особливо високий ризик розвитку дефіциту магнію у хворих на цукровий діабет 1-го і 2-го типів. Дефіцит магнію присутній у більш ніж 60% таких пацієнтів, оскільки внаслідок особливостей захворювання і прийнятих ними лікарських препаратів у них нирками з організму вимивається більшу кількість мінералів (в тому числі і магнію), ніж у здорових осіб. У пацієнтів з ВІЛ-інфекцією, злоякісними новоутвореннями, захворюваннями печінки і підшлункової залози спостерігається зменшення обсягу всмоктування магнію. Дефіцит магнію може також спостерігатися у жінок, які протягом тривалого часу приймають оральні контрацептиви.

Чому спортсменам слід звертати особливу увагу на симптоми дефіциту магнію?

У осіб, що активно займаються спортом, потреба в магнії різко підвищується, оскільки не тільки напружуються м'язи, але також збільшується потовиділення. Дефіцит магнію може розвинутися у спортсменів, які займаються такими видами спорту, які вимагають витривалості і фізичної напруги протягом тривалих періодів часу. Магній допомагає їм розвивати стресостійкість і здатність до відновлення.

Більшість спортивних ізотонічних напоїв, що широко пропонуються спортсменам, при невеликому вмісті магнію містять велику кількість цукру. Оскільки під час фізичного навантаження організм не має достатньої кількості вільних ресурсів для травлення, для досягнення оптимального ефекту напої з магнієм слід вживати саме в фазу відновлення.

Специфічна профілактика дефіциту магнію та зміцнення м'язової функції

Збалансований раціон харчування, що включає паростки пшениці, авокадо, насіння соняшнику і гарбуза, наприклад, в поєднанні з мінеральною водою з високим вмістом магнію задовольняє нормальну потреба в магнії і знижує ризик розвитку його дефіциту.

Однак, якщо потреба в магнію збільшилася або дефіцит його вже існує, препарати магнію слід приймати хоча б на короткий час, щоб швидко поповнити дефіцит. У цьому випадку не рекомендується приймати великі дози магнію одразу, оскільки вони не можуть бути безпосередньо засвоєні та використані. Магній може бути краще засвоєний, якщо індивідуальні дози менші і приймаються впродовж дня. Наприклад, ви можете розчинити шипучий гранулят у великій стакані води з 500-750 мл води і вживати його протягом доби - цілеспрямовано поповнюючи свій рівень магнію.

© 2016 Wörwag GmbH & Co. KG - The range of information provided in www.woerwagpharma.de about personal health is exclusively for your information and in no way replaces a personal consultation, examination or diagnosis by a licensed physician. The contents made available on www.woerwagpharma.de cannot and may not be used for establishing diagnoses and/or taking medication on your own. Please also pay attention to the exclusion of liability and our indications to the image rights.

Детальніше