Нервова система

Вітамін В12 - міцні нерви у стресових буднях

Час читання 0 хвилин
Поділитися
[Перекладіть на англійську:]

У сучасному робочому середовищі ми постійно перебуваємо у стресовому стані - напружений графік, необхідність бути завжди онлайн і доступними, жонглювання дітьми, партнером і роботою, а якщо виникає криза, то вона може швидко стати надто сильною. Стрес розхитує наші нерви та спричиняє поганий настрій. Чи настав час взяти кілька вихідних, чи все це спричинено дефіцитом вітаміну В12?

Психічні симптоми нестачі вітаміну В12 часто нечіткі, тому багато людей їх ігнорують. Ви іноді плутаєтеся в пам'яті, маєте проблеми із запам'ятовуванням подій, перебуваєте в поганому настрої, навіть у депресивному стані, і схильні нервувати. Читайте про те, як вітамін В12 допомагає захистити ваші нерви, підтримуючи нормальну роботу нервової системи.

 

У стресових ситуаціях нам потрібно більше вітаміну В12, ніж зазвичай

Тим, кому доводиться мати справу з дуже стресовими ситуаціями або перебувати в серйозній кризі, потрібно більше вітаміну В12, ніж зазвичай.

Це можуть бути ситуації з високим розумовим або фізичним навантаженням, наприклад, важливі іспити або складні тести. Також життєві ситуації, які сильно обтяжують розум і душу та викликають сильні, тривалі негативні емоції, супроводжуються підвищеним стресом - якщо, наприклад:

  • вирішальний іспит так і не був складений,
  • існує сильна закоханість,
  • є тривога і горе через близьку людину.

Існує кілька причин, чому ми витрачаємо більше вітаміну В12 в таких екстремальних психічних ситуаціях. З одного боку, поглинання та використання біофакторів, таких як вітамін В12, порушується, оскільки наш організм менше постачає його до органів травлення, а склад шлункового соку змінюється несприятливо. З іншого боку, багато вітаміну В12 витрачається на вироблення нейромедіаторів і гормонів через постійне кружляння думок і сильні почуття. Зокрема, вироблення таких гормонів, як серотонін, адреналін і норадреналін, значно збільшує споживання вітаміну В12. Незвично високе споживання вітаміну В12 може призвести до його недостатнього надходження - і починається замкнене коло.

migraine02.jpg
Недостатня кількість вітаміну В12 робить наші нерви слабкими

Як і електричні шнури, наші нервові шляхи також вкриті захисними оболонками. Подібно до ізоляції кабелю, так звані мієлінові оболонки забезпечують правильну передачу нервових потоків. При недостатньому надходженні вітаміну В12 регенерація нервових оболонок зупиняється. Вони відмирають, і наші нерви оголюються, спричиняючи збої в передачі та збої в роботі, які також впливають на нервові шляхи в нашому спинному та головному мозку.

Оскільки вітамін В12 також відповідає за вироблення гормонів і нейромедіаторів, необхідних для підтримання нашого психічного стану в рівновазі, його недостатнє надходження може призвести до появи перших ознак погіршення стану. Виявлений дефіцит, з іншого боку, може призвести до далекосяжних, неспецифічних наслідків, таких як проблеми з пам'яттю, погана концентрація уваги та депресивний настрій. Тож не дивно, що у вас поганий настрій, якщо ви відчуваєте, що не здатні впоратися зі щоденним стресом! Якщо цей серйозний дисбаланс триває дуже довго, можуть виникнути серйозні наслідки, аж до деменції, важкої депресії та фізичного паралічу. 

yoga.jpg
Вплив вітаміну B12 на зношені нерви

Вітаміни групи В - передусім вітамін В12 - є надійною "заспокійливою їжею для наших нервів", оскільки вони забезпечують нормальне функціонування наших нервів, беруть участь у рості нервів і регенерації нервів, що зазнали стресу. Він також підтримує наш енергетичний обмін, тому ми відчуваємо себе менш втомленими і млявими, коли рівень вітаміну В12 збалансований. Медичне дослідження австралійського Технологічного університету Свінберна в Мельбурні показало, що люди, які протягом кількох тижнів приймали вітаміни групи В (зокрема, вітамін В12), на 20 відсотків краще справлялися з повсякденним стресом і турботами, ніж контрольна група.

Якщо ви маєте достатній запас вітаміну В12, вам легше справлятися зі стресовими буднями, і це не так сильно виснажує нерви. Навантаження не відразу стає надмірним тягарем, а недостатнє надходження - дефіцитом. Однак, якщо дефіцит вже виявлено і симптоми дефіциту вже з'явилися, за погодженням з лікарем можна розпочати специфічну терапію вітаміном В12 для швидкого полегшення симптомів. Якщо пошкодження нерва не надто запущене, з часом його стан можна покращити. Через іноді серйозні наслідки дефіциту вітаміну В12 слід повністю запобігати навіть незначному його недоотриманню.

Потреба у вітаміні В12 настільки висока

Незалежно від віку та статі, рекомендована добова норма споживання вітаміну В12 для здорових дорослих становить 3 мкг. За умови дотримання здорової дієти недостатнє надходження вітаміну В12 у здорових дорослих зустрічається рідко, але недостатнє надходження може виникнути при постійному стресі через те, що звичайний раціон більше не забезпечує його достатньої кількості. У цьому випадку рекомендується прийом добавок для запобігання дефіциту вітаміну В12. Якщо дефіцит вітаміну В12 виявлено, проконсультуйтеся з лікарем і обговоріть з ним конкретні варіанти медикаментозної терапії. Вагітні та жінки, які годують груддю, також потребують більше вітаміну В12 - рекомендована добова норма становить від 3,5 до 4 мкг вітаміну В12. На початку вагітності гінеколог пред'являє цілу низку дієтичних вимог, які вказують на підвищену потребу у всіх можливих біофакторах для цього особливого періоду життя.

Людям похилого віку, людям, які перебувають у стані стресу, вагітним, жінкам, які годують грудьми, веганам або вегетаріанцям доводиться порівняно часто боротися з дефіцитом вітаміну В12.

Цим групам важко легко задовольнити свою потребу у вітаміні В12

Оскільки вітамін В12 міститься переважно в продуктах тваринного походження, таких як м'ясо, печінка, яйця та риба, вегани та вегетаріанці, які не вживають ці продукти, ризикують отримати недостатню кількість вітаміну. Багато прихильників цієї дієти мають підвищену уважність до продуктів харчування і того, що в них міститься - насправді, лише деякі вегани страждають від недостатнього надходження вітаміну В12, оскільки вони вибірково запобігають цьому, використовуючи добавки.

Людям похилого віку та людям, які не вживають продукти тваринного походження, загрожує дефіцит вітаміну В12.

Цілеспрямована профілактика дефіциту вітаміну В12 у стресових ситуаціях

Якщо через особливу життєву ситуацію потреба у вітаміні В12 є вищою, а його недостатнє надходження вже стає очевидним, можна розглянути можливість його додаткового вживання. Однак, якщо перші симптоми дефіциту стають помітними, слід приймати відповідні препарати для поповнення вітаміну В12 після консультації з сімейним лікарем. Він може діагностувати наявність дефіциту і порекомендувати можливий прийом вітаміну. У цьому випадку спочатку можна приймати дуже високі пероральні дози (1000 мкг) вітаміну В12. Завдяки градієнту концентрації вітамін дифундує через стінку кишечника, рівень вітаміну В12 знову ретельно збалансовується і заповнюються власні резервуари організму. Вітамін В12, який не засвоюється, виводиться природним шляхом без ускладнень, що унеможливлює його надлишок. Єдиним відомим побічним ефектом є рідкісна форма акне, коли вітамін вводиться безпосередньо в м'яз.

Wörwag Pharma GmbH & Co. KG - Надана на сайті www.woerwagpharma.ua інформація про особисте здоров'я призначена виключно для ознайомлення і жодним чином не замінює особисту консультацію, обстеження або діагностику у ліцензованого лікаря. Інформація, розміщена на сайті www.woerwagpharma.ua, не може і не повинна використовуватися для самостійного встановлення діагнозу та/або прийому ліків. Будь ласка, зверніть увагу на виключення відповідальності та наші вказівки щодо прав на зображення.

Поділитися
Ми тут, щоб допомогти вам!
контакт