Нервова система

Порушення пам'яті при дефіциті вітаміну В12 - ризик у похилому віці

Час читання 1 хвилин
Поділитися
[Перекладіть на англійську:]

Тривалість життя німців продовжує зростати. Тим не менш, багато людей хочуть не просто постаріти, а мати можливість насолоджуватися старістю "фізично і психічно здоровими". Достатнє споживання найважливіших біофакторів також відіграє важливу роль у старості, щоб якомога довше зберегти фізичне та психічне здоров'я. Однак це стикається з низкою проблем, які необхідно подолати. Вітамін В12 особливо важливий для того, щоб надовго зберегти хороші нерви та мінімізувати ризики розвитку деменції Альцгеймера. Тут ви можете дізнатися про фактори ризику, з якими стикаються люди похилого віку, і про те, як забезпечити достатнє споживання вітаміну в літньому віці.

nightsky.jpg
Вітамін В12 та його завдання в нервовій системі

Вітамін В12 виконує багато важливих завдань у нашому метаболізмі і, серед іншого, відіграє вирішальну роль у захисті наших нервів. Це правда в буквальному сенсі. Без кобаламіну, також відомого як вітамін В12, не може формуватися мієлінова оболонка. Вони оточують наші нервові волокна і, подібно до кабельної ізоляції, забезпечують належну передачу інформації, що міститься в нервових струмах. Шари, що оточують нервові волокна, використовуються на всіх нервових шляхах, не в останню чергу в центральній нервовій системі, в спинному і головному мозку. Таким чином, достатнє споживання вітаміну В12 забезпечує хороші нерви. Вітамін також відіграє важливу роль у синтезі гормонів та нейромедіаторів. Якщо його не вистачає, наші нерви, таким чином, оголюються. У довгостроковій перспективі це призводить до неправильної передачі інформації і, як наслідок, до помітних симптомів, таких як ненормальні відчуття або, не в останню чергу, погіршення пам'яті. Ці аномальні відчуття, як їх ще називають, є фізичними відчуттями і не перебувають у причинно-наслідковому зв'язку з психологічними порушеннями.

На відміну від багатьох інших причин серйозних розладів пам'яті, дефіцит вітаміну В12 легко піддається лікуванню, тому його необхідно виявляти на ранній стадії.

Симптоми дефіциту вітаміну В12: Пошкодження нервів і розлади пам'яті

Оскільки вітамін В12 зберігається в печінці протягом тривалого періоду, дефіцит цього вітаміну розвивається поступово, протягом тривалого часу. Симптоми дефіциту різноманітні, що пов'язано з різними функціями вітаміну, і їх можна довго ігнорувати як «ознаки старіння». Дефіцит вітаміну В12 часто виявляється лише тоді, коли розвивається найбільш типовий симптом дефіциту вітаміну В12 - гіперхромна анемія. Гіперхромна анемія - це особлива форма анемії, яка розвивається через недостатнє розмноження еритроцитів. Однак, коли вона стає помітною, часто буває занадто пізно для ранньої діагностики та лікування. Це пов'язано з тим, що неврологічні ушкодження, спричинені дефіцитом вітаміну В12, можуть розвинутися набагато раніше і залишитися непоміченими, а якщо їх не лікувати занадто довго, то вони можуть бути незворотними. Проблема: Неспецифічні неврологічні симптоми, такі як нестійкість ходи, сплутаність свідомості та розлади пам'яті, пов'язують з можливим дефіцитом вітаміну В12, все ще трапляються надто рідко, і, як наслідок, вони залишаються без лікування протягом тривалого часу. Дефіцит вітаміну В12 тісно пов'язаний з ризиком розвитку деменції, який пов'язує низький рівень вітаміну В12 з розладами пам'яті та ранньою стадією деменції Альцгеймера. Про це свідчить нещодавнє дослідження, яке встановило зв'язок між рівнем вітаміну В12 та легкими когнітивними порушеннями.

Вітамін В12 та причини деменції

Деменція, звичайно, може мати кілька причин. Як правило, причиною є судинні та нейродегенеративні проблеми, тобто порушення кровообігу в мозку та дегенерація нервових клітин. Однак від п'яти до десяти відсотків усіх діагнозів деменції мають виліковну причину, як повідомляє, наприклад, професор доктор Джуків з Геттінгена. Велику роль у цьому відіграє дефіцит вітаміну В12. Однак, на відміну від багатьох інших причин важких розладів пам'яті, дефіцит вітаміну В12 легко піддається лікуванню, тому його необхідно виявляти на ранній стадії. Тільки тоді симптоми дефіциту можна контролювати і, в кращому випадку, навіть повернути назад.

 

cooking.jpg
Хвороби, ліки, дієта: Ось чому люди похилого віку часто страждають від дефіциту вітаміну В12

У 2003 році в ході британського дослідження було встановлено, що ризик дефіциту вітаміну В12 зростає зі збільшенням віку. Було показано, що 10 відсотків людей старше 65 років страждають від дефіциту вітаміну В12, а 20 відсотків випробовуваних старше 75 років страждали від дефіциту. Причини дефіциту вітаміну В12, як правило, пов'язані або з недостатнім надходженням вітаміну з їжею - можливо, у випадку незбалансованого харчування і поганого апетиту, або з порушенням всмоктування вітаміну в шлунково-кишковому тракті через природне зменшення транспортного білка з віком. Захворювання, які можуть додатково погіршити всмоктування вітаміну В12 з кишечника, - це хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту. Прийом ліків від діабету, таких як метформін, та інгібіторів протонної помпи (наприклад, омепразол, пантопразол), які пригнічують надлишкове утворення шлункового соку, також порушують всмоктування вітаміну В12. Ці фактори часто поєднуються у випадку з людьми похилого віку, особливо якщо вони живуть в інтернаті або будинку престарілих, де їжа часто не може бути приготована відповідно до індивідуальних уподобань кожного мешканця, а тому апетит є вирішальним фактором для багатьох з цих людей. Взяті разом, люди похилого віку представляють групу ризику щодо дефіциту вітаміну В12.

Що люди похилого віку можуть зробити для боротьби з дефіцитом вітаміну В12

Підозру на дефіцит вітаміну В12 слід негайно з'ясувати. Будь ласка, обговоріть це зі своїм лікарем. Однак простий аналіз крові не є найкращим методом для виявлення дефіциту. Більш доречним методом є вимірювання різних маркерів дефіциту вітаміну В12 до моменту підтвердження діагнозу. Тоді дефіцит може бути легко компенсований терапією високими дозами вітаміну В12 у формі таблеток або, на початку тяжкого дефіциту, ін'єкцій. Після компенсації дефіциту - за умови відсутності порушень всмоктування - прийом рекомендованої добової дози 3 мкг можна відновити.

Wörwag Pharma GmbH & Co. KG - Надана на сайті www.woerwagpharma.ua інформація про особисте здоров'я призначена виключно для ознайомлення і жодним чином не замінює особисту консультацію, обстеження або діагностику у ліцензованого лікаря. Інформація, розміщена на сайті www.woerwagpharma.ua, не може і не повинна використовуватися для самостійного встановлення діагнозу та/або прийому ліків. Будь ласка, зверніть увагу на виключення відповідальності та наші вказівки щодо прав на зображення.

Поділитися
Ми тут, щоб допомогти вам!
контакт