Діабетичні супутні захворювання

Як діабетикам захистити свої ноги влітку

Час читання 1 хвилин
Поділитися
[Перекладіть на англійську:]

Коли надворі починає по-справжньому спекотно, жодна нога не витримує перебування в закритому взутті: саме час для босоніжок, прогулянок на пляжі та сонячних ванн. Але сезон босоніж створює багато ризиків для вразливих ніг діабетиків. Ці поради допоможуть вам пережити літо зі здоровими ногами.

Приблизно кожен третій діабетик страждає на нейропатію, яка зазвичай спочатку стає помітною через втрату чутливості в стопах, наприклад, поколювання, печіння, оніміння або зниження чутливості: контакт, біль і температура більше не сприймаються правильно, що може призвести до травм, які залишаються непоміченими. Шкіра часто буває надмірно сухою і потрісканою через те, що дрібні нервові волокна, які активують потові залози, також пошкоджені. Таке поєднання факторів підвищує ризик розвитку страшного синдрому діабетичної стопи, який особливо зростає влітку.

Ризик розвитку страшного синдрому діабетичної стопи особливо високий влітку.

feet01.jpg
Літні поради для ніг діабетиків

Дотримуючись цих порад, ноги з груп ризику можуть безпечно пережити літо:

  • Не ходіть босоніж: на пляжі або в траві легко поранитися об гострі предмети, що може призвести до серйозних ран, які залишаться непоміченими. Так само можна несвідомо отримати сильні опіки на гарячому піску або плитці.
  • Якщо ви носите взуття з відкритим носком, наприклад, босоніжки, переконайтеся, що ремінці не врізаються в шкіру ніг і що дрібні камінці не можуть потрапити всередину взуття.
  • Під час прийняття сонячних ванн ноги повинні бути добре захищені від ультрафіолету. Адже навіть сильний сонячний опік може залишитися непоміченим і поставити під загрозу чутливі стопи.
  • Ноги слід оглядати і доглядати щодня як влітку, так і взимку. Це включає в себе креми, які зволожують сухі стопи. Якщо ви помітили будь-які травми стоп, не гайте часу і негайно зверніться до лікаря.
  • Вправи для ніг протидіють руйнуванню м'язів, а отже, і неправильному положенню стоп.
Зупинити пошкодження нервів

Крім того, важливо зупинити прогресування ураження нервів. Найважливішим заходом є якомога кращий контроль рівня цукру в крові. Легке літнє харчування, засноване на середземноморській моделі з великою кількістю свіжих овочів, салатів, риби та оливкової олії, може мати великий вплив у цьому відношенні. Фізичні вправи також допомагають знизити рівень цукру в крові. Слід також зазначити, що діабет часто пов'язаний з дефіцитом вітаміну В1, який сприяє розвитку невропатій; потреба в "нервовому вітаміні" зростає, оскільки діабетики часто виводять його через нирки в більшій мірі, ніж здорові люди. Організм може засвоїти лише обмежену кількість звичайного вітаміну В1. Тому препарат вітаміну В1 бенфотіамін, який засвоюється організмом у п'ять разів краще, ніж звичайний вітамін В12, рекомендується як спосіб компенсації цього дефіциту, що ушкоджує нерви.

1Thornalley PJ, Babaei-Jadidi R, Al Ali H та ін. Висока поширеність низької концентрації тіаміну в плазмі при діабеті пов'язана з маркером судинних захворювань. Diabetologia 2007; 50: 2164-2170
2Schreeb K.H. та ін. Порівняльна біодоступність двох препаратів вітаміну В1: бенфотіаміну та тіаміну мононітрату. Eur J Clin Pharmacol 1997; 52:319-320

Wörwag Pharma GmbH & Co. KG - Інформація про особисте здоров'я на сайті www.woerwagpharma.ua надається виключно в ознайомлювальних цілях і жодним чином не замінює особисту консультацію, огляд або діагноз ліцензованого лікаря. Вміст, доступний на сайті www.woerwagpharma.ua, не може і не повинен використовуватися для постановки незалежних та/або самостійних діагнозів. Будь ласка, також зверніть увагу на відмову від відповідальності та нашу інформацію щодо використання зображень.

Поділитися
Ми тут, щоб допомогти вам!
контакт