Фізичні вправи та фітнес, а також рух загалом - наприклад, прогулянка на свіжому повітрі - підвищують якість життя. Той, хто займається фізичними вправами і пітніє, ввечері відчуває задоволення від того, що зробив щось корисне для тіла, а також щось корисне для розуму. Але що фізичні вправи означають для діабетиків? А як щодо людей, які живуть з вторинними ускладненнями діабету, такими як діабетична нейропатія? Чи можуть вони також займатися фізичними вправами, і якщо так, то на що їм слід звернути увагу?
Фізичні вправи під час діабету і рух, незважаючи на нейропатію, - це добре!
![[Перекладіть на англійську:] [Перекладіть на англійську:]](/fileadmin/_processed_/f/3/csm_stretch_fc46ad07c0.jpg)
Діабетики можуть займатися спортом - і повинні це робити
На перше питання легко відповісти: Діабетикам, звичайно, потрібно робити фізичні вправи, особливо тим, хто страждає на діабетичну нейропатію. Фізичні вправи покращують метаболізм глюкози і можуть допомогти людині міцніше стояти на ногах. Не обов'язково займатися важкою атлетикою чи марафонами - навіть більше руху в повсякденному житті може мати величезне значення! Фізичні вправи особливо приємні, коли вони виконуються в групі. Контакт з групою та взаємодія з іншими людьми також відіграють важливу роль у значному підвищенні якості життя.
Фізичні вправи покращують метаболізм глюкози і можуть допомогти людині міцніше стояти на ногах.

Дослідження: діабетики з нейропатією отримують занадто мало фізичних навантажень
Діабетична нейропатія - поширене вторинне ускладнення цукрового діабету, при якому нервові клітини пошкоджуються внаслідок різних процесів. Особливо часто уражаються нерви в ногах, що відповідають за відчуття дотику та опорно-руховий апарат. Наслідки: Нерви перестають працювати належним чином і передають лише невелику кількість або навіть неправильну інформацію. Це може проявлятися онімінням кінцівок, а також ненормальними відчуттями - від відчуття колючих голок або поколювання до болю без жодних прямих причин.
Наслідки: нервові закінчення перестають працювати належним чином, а інформація з них надходить недостатньо.
Як наслідок, багато людей з діабетичною нейропатією отримують занадто мало фізичних вправ - і тим менше, чим більш виражена їхня нейропатія. Хворі потрапляють у замкнене коло через самообмеження фізичних навантажень та малорухливість через нейропатичний біль. Це довело
Чому фізичні вправи рекомендовані при діабеті
Багато людей, які страждають на нейропатію, обмежують свою мобільність через зміну фізичного сприйняття та оніміння підошов і гомілок. Їм більше не вистачає сміливості ходити на великі відстані або стояти протягом тривалого часу. Про фізичні вправи, в строгому сенсі цього слова, навіть не йдеться. Серйозні падіння вважаються ризиком розвитку хвороби при запущеній нейропатії. Але саме страх падіння і зростаюча невпевненість у власному тілі надзвичайно обмежують якість життя навіть на ранніх стадіях захворювання. Ось тут діабетики з початком нейропатії можуть і повинні активно вживати заходів протидії.
Регулярна фізична активність покращує усвідомлення тіла і координацію рухів тіла, що змінюється. Як наслідок, відповідні м'язи довше зберігаються і знижується ризик падінь під час повсякденної діяльності. Біль та інші симптоми нейропатії, такі як поколювання, печіння або оніміння, також зазвичай зменшуються під час фізичних вправ. Додаткові фізичні вправи зміцнюють кровоносну систему, сприяють кровообігу, а отже, метаболізму та контролю рівня глюкози в крові. Однак не починайте тренуватися самостійно, а краще поговоріть зі своїм лікарем, щоб за необхідності можна було скоригувати дозування інсуліну.

Відповідні види вправ для діабетиків та при діабетичній нейропатії
Діабетики повинні бути обережними при виборі правильного типу вправ. Не всі види вправ однаково корисні для діабетиків.
Діабетикам, а особливо пацієнтам з нейропатією, слід обов'язково займатися щадними для ніг видами фізичної активності. До них відносяться, наприклад, плавання або їзда на велосипеді, а також, залежно від ваших уподобань, тренування з обтяженнями або на тренажерах. Фітнес-ходьба або прості прогулянки також підійдуть. Загалом, для діабетиків підходять усі види вправ, які тренують силу та витривалість, а також зосереджені на рухливості. Важливо, щоб ви регулярно виконували вправи. Не порушуйте свої добрі наміри через кілька тижнів! Це означає: Виконуйте кілька коротких тренувань протягом тижня замість одного інтенсивного тренування на вихідних, щоб м'яко привчити ваш метаболізм до навантажень. Для підвищення мотивації та витривалості найкраще підходить фізична активність в команді або в групі. Таким чином, ви не лише розвиваєте власне тіло, але й зміцнюєте соціальні контакти. Якщо ви відчуваєте, що не впевнено стоїте на ногах, група дає вам додаткову безпеку і підтримку.
Як побудувати свій день, щоб бути більш активним: діабет у русі
За допомогою кількох простих заходів навіть діабетики без спортивних амбіцій можуть привнести більше руху у своє повсякденне життя. Якщо ви регулярно берете участь у спортивних заходах, вам, звичайно, також слід прислухатися до цих порад, щоб структурувати весь свій спосіб життя більш активно.
Фізичні вправи при полінейропатії: вправи для ніг
Людям, які менше займаються спортом, рекомендується регулярна гімнастика для ніг. Її можна легко виконувати в положенні лежачи або сидячи, наприклад, коли ви дивитеся телевізор або сидите за обіднім столом. Помістіть ноги по черзі на носки і на п'яти. Перемикайтеся між цими двома положеннями протягом декількох хвилин, щоб задіяти м'язи литок і стоп. Ви також можете підняти ногу і витягнути стопу горизонтально. Знову по черзі витягніть носки і п'яти вперед, як балерина, або малюйте ногами кола в повітрі.

Фізичні вправи дають діабетикам більше автономії у повсякденному житті
Абсолютним мінімумом фізичних вправ у вашому повсякденному житті має бути виконання доручень пішки, коли це можливо. Через короткий проміжок часу ви помітите, як невелика додаткова фізична активність дозволяє вам не тільки бути більш активними, але й повертає вам більшу самостійність у повсякденному житті. Крім того, переконайтеся, що у вас гарне взуття та панчохи без швів, що дратують. Особливо, якщо ви займаєтеся спортом, вам слід додатково доглядати за ногами і перевіряти їх щодня. Тільки так можна швидко виявити та вилікувати будь-які пухирі або травми, які часто можуть не сприйматися як болючі внаслідок нейропатії.
Wörwag Pharma GmbH & Co. KG - Надана на сайті www.woerwagpharma.ua інформація про особисте здоров'я призначена виключно для ознайомлення і жодним чином не замінює особисту консультацію, обстеження або діагностику у ліцензованого лікаря. Інформація, розміщена на сайті www.woerwagpharma.ua, не може і не повинна використовуватися для самостійного встановлення діагнозу та/або прийому ліків. Будь ласка, зверніть увагу на виключення відповідальності та наші вказівки щодо прав на зображення.